HAKKIMIZDA

Türkiye'deki en büyük ihracatçı firmalardan biriyiz.

İnşaat, lojistik ve mühendislikteki 10 yıllık tecrübe…

UTA

Grup şirketleri, birbirine bağlı ve bu şirketlerin Türkiyedeki müşteri temsilcileri gibi hareket eden 5 şirketten oluşmakta. Kurum ve kişilerin proje ve talepleri doğrultusunda etkili çözümler bulduğu bir platform olarak hizmet vermektir.

UTA

Grup, genel tedarik zinciri karını yükselterek, son kullanıcı ve üreticilerin kazanç elde etmelerini hedefler. İnşaat, lojistik ve mühendislikteki 10 yıllık tecrübeyle amaç, işin tamamlanması ve her anlamda hizmet, yardım ve destek vermektir. Biz sözlerimizin arkasındayız ve her koşulda müşteri memnuniyeti sunuyoruz. Uzun dönem birliktelikleri hedeflediğimiz ve müşterilerimizi dostlarımız olarak gördüğümüz için, kar edemediğimiz zamanlarda bile müşteri memnuniyetinden taviz vermiyoruz.

uta_foregn_trade

UTA Dış Ticaret Şirketi

Birleşmiş Ticaret Ajansı proje için belirlenmiş malzeme ve teçhizatları uygun bir biçimde toplamakla ilgilenir.

uta_transport

UTA Lojistik Şirketi

Birleşmiş Taşımacılık Ajansı verilen malzeme ve teçhizatları etkili bir biçimde gerekli konuma ulaştırır.

uta_technologies

UTA Teknoloji Ajansı

Yeni teknoloji eğilimlerini yakından takip edip, teknolojik araçlar kullanar- ak işletmelere inovasyon sağlar.

stroy

Stroy Yapı Malzemeleri

Mağaza ve depolar için yapı malzemeleri ve teçhizatları sağlar.

makspor

Mak Spor Saha Zeminleri

Spor sahalarının zeminleri ve diğer spor ekipmanlarının uluslararası tedariğini sağlar.

global

Global Erişim

Grubun global erişimi tüm dünyadan gerekli çözümlere ulaşabilmesine izin verir. UTA Grup İtalya, Malezya, Hindistan, Türkiye ve Çin gibi ülkelerdeki üreticilerin distribütorluğunu yapmaktadır.

UTA Grup aylık 50-60 tır ortalamasıyla Türkiye’nin önde gelen en büyük ihracat firmalarından birisidir. Dünya çapındaki projelere malzeme ve teçhizat sağlanmaktadır. Türkiye, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Ukrayna, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Libya, Cezayir, Gana, Mali, Yunanistan, Fas, Tunus vs. ülkelerde UTA Grup projelerini gerçekleştirmiştir.

UTA Grup tehlikeli, patlayıcı malzeme ve kimyasalları temin edebilecek özel lisans ve izinlere sahiptir. Aynı zamanda PETRONAS (Türkmenistan), DIA HOLDING (Azerbaycan), DEPA Grup (BAE), SAIPEM (İtalya), RENAISSANCE (Türkmenistan), Dragon Oil (Türkmenistan), BAUER (Almanya), Türkmenistan Denizcilik Bakanlığı, Türkmenistan Gaz Bakanlığı, Türkmenistan Ordusu, Türk Hava Kuvvetleri vb. dev grup şirketleriyle ve ülkelerle çalışmaktadır.

UTA Grup diğer ülkelerdeki bölgesel ortaklarıyla yatırım projelerine devam etmektedir.

Grup Stratejisi

Projenin gerçekleştirilmesi için talep edilen malzeme ve teçhizatları, belirlenen bütçe ve çalışmalar doğrultusunda, en ekonomik şekilde temin etmek öncelikli hedefimizdir.

UTA, müşteriyle birlikte detaylı pazar araştırmaları yapar ve en etkili çözümü seçebilmek için farklı teklifleri değerlendirir.

Faaliyetlerimiz nakit avans alım-satım yöntemiyle yürütülmektedir. Bu yöntem sayesinde ürünleri elverişli şartlarda temin edip, müşteri portföyümüzü genişletebilmek için, küçük bir karla satmaktayız.

UTA mümkün olduğu kadar çok sektörden üreticiyle çalışma fırsatı yaratmaktadır. Bu durum müşterilerimize seçenekler sunarken, üreticilere de daha büyük pazarlara açılma imkanı sunar.

Hizmetler ve Çözümler

Grup bünyesindeki şirketlerle genel olarak zeminden çatıya, hafriyattan peyzaja kadar bütün faaliyet alanlarıyla ilgili inşaat malzemeleri ve endüstriyel ürünleri, proje ihtiyaçlarını, malzeme ve bürokrasi operasyonlarını karşılamaktayız.

En ekonomik üreticiyi, iyi şartlardaki malzeme ve teçhizatı bulmak için detaylı pazar araştırmaları yapmaktayız. Malzeme ve teçhizat tedarik etmek için inşaat, endüstri, alt yapı projeleri üstünde çalışılmakta. Müşterilerin talepleri doğrultusunda belirli proje çalışmaları gerçekleştirilmektedir. UTA müşterilerin projelerini her yönüyle değerlendirir.

UTA, proje çalışmaları, ithalat, depo, ihracat, satın alma, lojistik hizmetleri sunar. Aynı zamanda üreticiyle çok yakın bir ilişki imkanı tanır ve oldukça kısa teslimat süreleri sunar.

UTA Grup, yüksek işletme maaliyetlerinden dolayı kendi satın alma, lojistik ve operasyon departmanları bulunmayan orta ölçekli yabancı inşaat şirketleriyle çalışır. Öte yandan ithalat-ihracat tecrübesi düşük olan şirketlere, aynı zamanda dünyanın dev ve çok uluslu şirketleri ya da bürokratik engeller ve fiyatlandırma şartları dolayısıyla kendi tedariklerini yönetemeyen DIY zincirlerine hizmet etmektedir.

Kurduğumuz altyapı, bölgesel üreticiler ve yabancı şirketler arasında olmakla birlikte bu altyapı, bir hayli zor ya da yabancı dil engelleri ve kağıt işlemleri dolayısıyla pahalı.

Hızlı & Etkin

Konusunda uzman ve deneyimli ekibimizle
taleplerinizi hızlı bir şekilde
değerlendirerek etkin çözümler sunuyoruz.

Global Hizmet

Dünyanın tüm kıtalarında kusursuz hizmet verebilen gücümüz ile
global çözüm ortağınız
olmaktan gurur duyuyoruz.

Dökümantasyon

Uluslararası bürokrasiye takılmayın. Yetki belgelerimiz ile ithalat ve ihracat konularında işinizi hızlandıralım.

Depolama

Depolama ve lojistik konularında dünya çapında hizmet sunuyor ve etkili bir biçimde konumlarına ulaştırıyoruz.